Гардероба и спортска опрема

Dino Sport

dino sport

ДИНО СПОРТ е овластен интернационален партнер на Бугарската марка DINO за Македонија кој со договорот за продажба го има правото над лиценцата на трговската марка DINO.

ДИНО СПОРТ Ви нуди квалитетни производи по најпристапни цени на пазарот и тоа  ТРЕНЕРКИ, ДУКСЕРИ, КОМПЛЕТ ТРЕНЕРКИ, БЛУЗИ, МАИЦИ, ЏЕМПЕРИ, ХЕЛАНКИ, ФУСТАНИ, ШОРЦЕВИ, БЕРМУДИ, ПАНТАЛОНИ, ФАРМЕРКИ, ЈАКНИ и многу други производи.

Исто така Ви нудиме и опрема за фитнес во колекцијата DRY FEEL која ја произведува брендот Дино од најквалитетни материјали за фитнес и тоа по најпристапни цени на пазарот.

ДИНО СПОРТ врши продажба во продавница која се наоѓа во трговскиот центар ЛЕПТОКАРИЈА во Карпош 3 наспроти аптеката ZEGIN од внатрешната страна.

ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ:

Нашите производи може да ги погледнете  на нашата официјална Веб страница: www.dino.mk и на facebook  на  Dino Sport Skopje

Информации за контакт:

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

телефон: 070 273 369 ; 071 39 32 39

BELLMONDO

Belmodno logo

Пешовски ексклузив дооел е македонска  фирма која се занимава со производство на чевли од природна кожа под името Bellmondo , Bellmondo веќе е препознатливо име на македонскиот пазар  за квалитетни чевли со уникатен дизајн, уникатни бои, стил  и удобност .

Наша цел е да ја споиме префинетоста , елеганцијата и  стилот со удобни и квалитетно изработени чевли .

Чевлите  не се само дизајн, туку се дел од јазикот на телото, начинот на кој одите. Начинот на кој ќе се движите е сосема диктиран од вашите чевли.

И  да ние  обожаваме да правиме чевли, ние не сме фетишисти но сакаме да правиме прекрасни  чевли, нашите чевли се удобни, квалитетни , сакаме да играме  со бои и уникатни принтови  и да правиме прекрасни комбинации кои нема да ве остават рамнодушни.

Сега ја имате  можноста  за купување на рати без камата од целиот асортиман на Bellmondo. Повелете во нашите продажни салони.

Bellmondo  локации:

1.ГТЦ Скопје I кат

belmondo 1

2.Тетово – Ремалл I кат

 

УСЛОВИ ЗА КОРИСТЕЊЕ

Во сите малопродажни објекти на Bellmodno сите членови на УПОЗ имаат можност да купуваат наши производи до 6 рати без камата.

 

ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ:

ПОТВРДА (потпишана и заверена од страна на УПОЗ)

ИЗЈАВА (пополнета од барателот)

АДМИНИСТРАТИВНА ЗАБРАНА (ја пополнува и заверува работодавачот)

За сите дополнителни информации ви стоиме на располагање.

Одговорно лице:

Светлана Пешовска +389 078 374 802
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

belmondo 2 belmondo 2 belmondo 2 belmondo 2 belmondo 2belmondo 2 belmondo 2 belmondo 2 belmondo 2 belmondo 2


https://www.facebook.com/BellmondoLeatherShoes/

Мега Спорт

Нашата компанија е основана во 1974 год. под името ‘Словенијаспорт’. Во тој период е водечка компанија за спортска опрема во Југославија и третиот најголем дистрибутер на брендот “Adidas” во Европа.

“Словенијаспорт” е увозник и за брендовите “Elan”, “Rossingol” и уште 24 други светски познати брендови за спортска опрема. По распадот на Југославија во 1992 год, компанијата беше официјано преименувана во “Мегаспорт” и од тогаш сме дистрибутери на следниве брендови: “Reebok”, “Tibhar”, “Spalding”,”Elan”,”Grisport”,”Brugi” ,”Killtec”, “Icepeak”,”Alpina”, “Trespass”, и генерални застапници за “Nike”, “Adidas”, “O Neill”, “Babolat”, и “Wilson”.

Во моментов имаме 20 продажни места низ поголемите градови ширум Македонија.

“Мегаспорт” е динамична компанија која нуди опрема за сите спортови: фудбал, кошарка, ракомет, одбојка,пливање, планинарска опрема и опрема за фитнес.

За нас е успех да останеме водечка компанија за спортска опрема на нашиот пазар. Дел од нашите потрошувачи се: Банките за нивните спортски организации, T-mobile, голем дел на основните и средни училишта ширум земјава, Факултет за спортски науки, разни спортски организации, специјалните сили, Армијата и многу други.

ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ:


Сите продажни места на “Мегаспорт”ширум Македонија, може да ги погледнете на нашата официјална Веб страница:
http://megasport.com.mk 
https://www.facebook.com/MegasportMacedonia/ 

Контакт тел. 02/3115-293, 02/3114-396
Е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Ситник

Потребни документи:

1. ПОТВРДА (потпишана и заверена од страна на претседателот на синдикалната организација)

2. ИЗЈАВА (потпишана од страна на барателот/член на Синдикатот на УПОЗ)

3. АДМИНИСТРАТИВНА ЗАБРАНА (потпишана и заверена од страна на работодавачот)

СИТНИК – ЛИО СКОПЈЕ

Локација: Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 39

(наспроти студентскиод дом Кузман, до Клуб на Пратеници)–

МАПА НА БРОШУРА!!!!!

Контакт телефон : 02/3128-000

Брендовии производи: Tekstil LIO, Tritex, Frotirka, Textil i Baby TextilЈагодина.......

СИТНИК – ОХРИД

Локација: Гоце Делчев бр.42 – Стара Чаршија

Контакт: 046/279-030

СИТНИК – ЛИСЦА Охрид

Локаcија : Гоце Делчев бр.34 – Стара Чаршија

Контакт: 046/279-030

СПЕЦИЈАЛИЗИРАНА ПРОДАВНИЦА ЗА БРЕНДОТ ЗА ДОЛНА ОБЛЕКА И ЕДИНСТВЕНИОТ LINGERIE STORE ВО Охрид.

Бела

Од 1991 година, Bella проактивно работи на креирање првокласна модна гардероба, која го одразува стилот на модерната, софистицирана жена.

Низ годините, “Bella” израсна од омилена скопска кројачница во истакнат бренд на женска гардероба кој ги остварува модните фантазии на современата жена, со екслузивен стил и оригиналност.

Веруваме во силата на секоја жена, во моќта на интуицијата во сите нас. Преку спојот од елеганција, софистицираност и оригиналност, Bella секојдневно и ги надминува очекувањата на денешната жена и е во чекор со нејзините потреби. Креираме стил кој ги отсликува нашите вредности, стил кој ја симболизира убавината и моќта на современата, префинета жена.

Предмет на денешната комуникација со вас е можноста која ја имате за кпување на рати без камата од целиот асортиман на Bella. Повелете во нашите продажни салони.

Bella локации: Скопје Сити Мол I кат ГТЦ Скопје I кат ТЦ Буњаковец I кат

УСЛОВИ ЗА КОРИСТЕЊЕ

Во сите малопродажни објекти на Bella сите членови на УПОЗ имаат можност да купуваат наши производи без минимални и максимални ограничувања, на 4 еднакви рати. ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ:

ПОТВРДА (потпишана и заверена од страна на претседателот на синдикалната организација)

АДМИНИСТРАТИВНА ЗАБРАНА (потпишана и заверена од страна на работодавачот)

ИЗЈАВА (потпишана од страна на купувачот)ИЗЈАВА (потпишана од страна на купувачот)

За сите дополнителни информации ви стоиме на располагање.

Одговорно лице: Елена Поповска
+389 070 342 325
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
www.bella.mk 
www.facebook.com/bellaskopje

Артурс

Arthur’s е компанија со богата историја која што датира уште од 1991 год.

Најпрепознатлива како ексклузивен дистрибутер на брендот Converse, Dr. Martens, Fila i

Arena, е компанија која нуди широка понуда на модни и спортски обувки и текстил за сите потреби, стилови и генерации.

Нашиот богат асортиман може да го најдете во било кој од нашите малопродажни објекти во Скопје, како :

- Arthur’s малопродажен објект ГТЦ (на приземје);

- Arthur’s малопродажен објект Т.Ц. Беверли (на приземје);

- Arthur’s малопродажен објект Т.Ц. Сити Мал (1-ви спрат);

- Arthur’s малопродажен објект Т.Ц. Рамстор (1-ви спрат)

 Начин на соработка

Сите членови на УПОЗ, во нашите малопродажни објекти имаа можност да купуваат роба во сите горенаведени малопродажни објекти на шест (6) еднакви рати, без камата и без минимален износ при купување со максимална вредност на еднократно купување до 20 000,- МКД.

 Потребна документација

- Членска книшка

- Потврда (потпишана и заверена од страна на Синдикатот т.е синдикалната организација)

- Потврда (потпишана и заверена од страна на работодавачот)

- Решение (за извршување на административна забрана на корисникот) кое ќе биде издадено од страна на вработениот во малопродажниот објект.

За било кои дополнителни информации ви стоиме на располагање
Лице за контакт - Лазов Ристе
Контакт телефон 02/2 602 715 или 078 333 696
E – mail : Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Конфекција по фабрички цени

Фирмата "Конфекција по Фабрички цени" нуди облека со висок квалитет и поволна фабичка цена на 4 рати без камата за членовите на Синдикатот на УПОЗ.

Потребни токументи:

Потврда (кликни тука)

Административна забрана (кликни тука)

Изјава од барателот (кликни тука)

Контакт телефон: 02/ 32 32 701

Повеќе од асортиманот на "Конфекција по Фабрички цени" може да видите на следниов линк https://www.facebook.com/konfekcijapofabrickiceni/

Каталог 2016 година (кликни тука)

ШЕВРО

sevro logo 1

Компанијата “ШЕВРО “е бренд синоним за квалитетни и удобни женски чевли. Таа е формирана во 1989 година , со приватна иницијатива и со многу успеси на домашен и меѓународен план во тој период. Нејзиното повторно враќање  почнува од 2007 година кога семејниот бизнис повторно го оживува брендот” ШЕВРО” и во склоп на претпријатието се создава модното студио за уникатни чевли,  рачно изработени од кожа по желба и мерка на купувачот .  Она што Шевро како бренд го издвојува освен    квалитетот и уникатните дизајни, е и изработка на големи и мали броеви на модерни женски чевли , а дијапазонот на броеви се движи од 32 до 43 .

Моделите на ШЕВРО , се наменети за модерната и урбана жена која сака да се истакне со својата единственост и креативност .

Моделите на” ШЕВРО” може да се купат или нарачаат во модното студио” ШЕВРО “, кое се наоѓа во Куманово  на ул” Димитар Влахов” бр 38 или во нашата продавница во Скопје во ГТЦ на 1 кат.

Потребни токументи:

Потврда (кликни тука)

Административна забрана (кликни тука)

Изјава од барателот (кликни тука)

3457101415171920

Д Спорт

Logo _001.png

Д Спортска Опрема е дел на Џак – еден од најголемите мултибренд ланци за спортска опрема во Србија и регионот на југоисточна Европа. Во нашиот асортиман може да ги најдете сите најпознати светски брендови: “Nike”, “Adidas”, “Reebok”, “Hummel”, “Converse”, “Puma”, “Kappa” и многу други.

Започнавме со идејата да внесеме здрав дух во сите сегменти од животот преку најпознатите светски брендови, препознатливата услуга и стабилното работење. Пазарот на кој се пласиравме пред повеќе од две децении е Србија, а сега работиме во Црна Гора, Босна и Херцеговина и Македонија и секој ден се шириме сé повеќе.

Нудиме широк спектар на роба од најпознатите спортски брендови за обувки, облека и опрема за фудбал, кошарка, ракомет, одбојка, тенис и секојдневни прилики. Во нашите продавници може да се најде и опрема за боречки вештини, пинг-понг, велосипедизам како и опрема за вежбање.

Нашето спортско семејство се состои од повеќе од 700 вработени во повеќе од 80 малопродажни продавници низ целиот регион.

Нашата цел е да им понудиме на сите генерации на рекреативци и спортисти, голем избор на квалитетна спортска опрема на едно место и да им обезбедиме задоволство при изборот и купувањето во нашите продавници, како и преку “on-line” купувањето.

Поволност: плаќање на 5 рати без камата; плаќањето на 5 рати без камата важи и за производите кои во момент се на попуст.

Потребни токументи:

Потврда (кликни тука)

Административна забрана (кликни тука)

Изјава од барателот (кликни тука)

Контакт: 

ДТЗ Делта Спорт дооел Скопје

Адреса: ул. 1732 бр. 2, Скопје

Телефон: 02 3070 176

Мобилен : 075/220-872

Epsu