Оптики

Бета Оптика

Бета Медико Традинг ги нуди своите производи за членовите на Синдикатот на УПОЗ под ЕКСЛУЗИВНИ и ЕДИНСТВЕНИ УСЛОВИ.

Понудата се однесува за купување на сите видови на производи на 5, 10 и 12 месечни (безкаматни) рати.

Палетата на производи, предмет на оваа понуда за поволности вклучува:

- Диоптерски стакла од HOYA: Blue Control, AddPower, Hi-Vision LongLife, Hoyalux iD
LifeStyle, DriveWear, SpectrumSphere и др.
- Очила за сонце и диоптерски рамки од познати светски брендови со докажан квалитет:
Cartier, Chopard, Tag Heuer, Kenzo, Silhouette и др.
- Контакни леќи од CIBA VISION: AirOptix Aqua, FreshLook, Dailies AquaComfort Plus.
- Ексклузивен накит: MISAKI, REBECCA, JOOP, ZEADES, MAJORICA и др.

Понудата на Бета Медико Традинг се однесува на купување на производите и наплата на истите на
5, 10 и 12 месечни рати преку задршка од месечниот приход на вработениот, кој своевремено
мора да е и член на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и
здруженијата на граѓани (УПОЗ) на РМ.

За членовите на Синдикатот на УПОЗ кои живеат во другите градови во РМ, Бета Медико Традинг
ги нуди производите на договорна основа директно со заинтересираните лица.
Лице за контакт: Елизабета Пановска, 02 3246 698
Интернет страница: www.betamedico.com.mk

ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ кои се потребни при набавка на производите од Бета Медико Традинг
се:

- ПОТВРДА (потпишана од страна на претседателот на синдикалната организација)
- ИЗЈАВА (потпишана од страна на барателот/член на Синдикатот на УПОЗ)
- АДМИНИСТРАТИВНА ЗАБРАНА (потпишана и заверена од страна на работодавачот)

Членовите без неопходната документација немаат право на користење на услугите.

Членовите на Синдикатот на УПОЗ можат да ги користат ЕКСКЛУЗИВНИТЕ поволности во Бета
Оптик на ул. Максим Горки бр. 21 и Бета Џулс на ул. Максим Горки бр. 17.

Контакт - Дирекција: (02) 32 39 218, (02) 32 17 718.

Оптика Филос

Оптика Филос е прва приватна очна оптика во Куманово основана 1987 год. која своето реноме и углед го темели на семејна традиција и квалитет. Позиционирани на две локации во строгиот центар на градот на своите клиенти им нуди широк асортиман светски познати брендови на очила за вид, очила за сонце, контактни леќи, оптички стакла, часовници и накит. Наша цел е воспоставување професионален и ефикасен однос со клиентите, нудејќи им услуги со кои ќе заштедат време и пари. Предизвик за нас е да одговориме на барањето на купувачите и секогаш да одиме чекор напред во препознавање на нивните желби.

Потребни документи:

Потврда
Изјава
Административна забрана


Повелете во нашите продажни места и направете го вистинскиот избор!

Со почит,

Вашата Оптика Филос.

За повеќе информации кликнете на нашата веб страна:

www.optikafilos.com

ММ Оптика

optika mm logo vector_001.png

Во срцето на Аеродром, во ТЦ Бисер, Оптика ММ постои на македонскиот пазар од 2004-та година, со една јасна цел: да нуди квалитетни производи, здрави за сечии очи, со изработка на најбрз и најефективен начин. (Брза изработка на очила со најсовремена машина која е роботски прецизна и многу брза-15минути.)

Во својот широк асортиман нуди женски, машки и детски диоптерски очила, очила за сонце и сите типови на контактни леќи.

Притоа располага со широка палета на високо квалитетни и познати брендови, за кои и за дел е самиот екслузивен застапник и дистрибутер.

Тука спаѓаат: Ray Ban, Armani, Vogue, William Morris London, Chantal Thomass, Azzaro, Emporio Armani, Versace, Dolce & Gabbana, Arnette, Police, Fratelli Rossetti, Daniel Duff, Bvlgari, Carrera, Furla, Diesel, Liu Jo, Lacoste, Zilli, Oakley, Gucci, Ralph Lauren, Swarovski, For Art’s Sake, Sheri Hill, Loris Azzaro,
Polaroid.

Оптика ММ не располага само со очила, туку и со контактни леќи и стакла кои
го корегираат видот.(Essilor, Zeiss, LTL-Italia, Gross…)

Во ординацијата на Оптика ММ се вршат и офталмолошки прегледи од страна на офталмо-хирург на најнова апаратура.

За членовите на Синдикато на УПОЗ, Оптика ММ нуди продажба на производите до 12 месечни рати без камата. 

Потребни документи: 

Epsu